Havadan Çekim Neden Yapılır?

Havadan Çekim Neden Yapılır?Havadan Çekim Neden Yapılır?

Havadan çekim neden yapılır sorusu kafaları karıştırmaya devam ediyor. Genellikle fabrika ve inşaat tanıtım filmi çalışmalarında bu soruyla çok sık karşılaşıyoruz. Firma iletişimcileri acaba havadan çekim yaptırsak mı, bizim için gereksiz bir maliyet yaratacak mı? sorularına kendilerini çok kaptırıyorlar.

Birincisi havadan çekim çalışması maliyetleri çok değildir. Ayrıca son dönemlerde elinde drone ile insanların kişisel hayatlarına tacizde bulunan çılgınların artmasından dolayı drone kullanıma ehliyet getirildi, bir nevi çekim izni gibi bir şey.

İkincisi drone çekimi ancak gerekli olduğunda yapılmalıdır. Bizim gibi küçük ortaklı kobilerin 200m2’lik çalışma alanlarına drone’la girmeleri çok mantıklı görünmüyor. Bu yüzden drone çekim, ancak büyük metrekarelerde iş gören firma tanıtım filmi çekimlerin genel çekim planı haline gelmiştir, yani gerekli olduğunda aynı bir ışık ekipmanı ya da lens gibi kullanılmalıdır.

Havadan Çekim Gerekli mi?

Havadan çekim büyük alanlarda üretim ve hizmet veren firmalar için elzemdir. Ayrıca ofis içi çalışma alanlarını daha yaratıcı sunabilmek için de iyi bir çalışma olarak görülebilir. Ancak küçük çaplı firma tanıtım filmi çalışmalarında firma iletişimcileri havadan çekim yaptırmak istiyorlarsa bunu çok dikkatli ve iyi bir kurguya bağlı olarak yaptırmak zorundadırlar. Yoksa pahalı marka bir elbisenin güzel bir model üzerinde çuvallaşması sendromunu yaşayabilirler

Havadan Çekim Artıları Nelerdir

  • Havadan Çekim filmin maliyetinin fazla olduğu hissini verir, iyi bir reklam aracıdır.
  • Dikkat ve ilgi çekicidir.
  • Havadan Çekim, daha geniş bir alanı daha rahat bir şekilde görmemizi sağlar.
  • Havadan Çekim sıkıcı tanıtım filmlerindeki izlenebilen görüntü oranını artırır.

Vidyo içeriğin kuvvetini arttırdığı bu dönemlerde son dönem trendlerden biri de havadan çekim çalışmasıdır. Firma vizyonuna katkısı büyüktür, maliyetleri de hacivad.com sitesinde gayet uygundur.

Share Post :

Bir cevap yazın

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield